Teşvik Sorgulama Sistemi

Değerli İş Ortağımız,

ACRON Bilişim’in geliştirmiş olduğu “Teşvik Sorgulama Sistemi” ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek isteriz.

Teşvik Sorgulama Sistemi” ile hem geçmiş hem de cari dönemde, çalışanların teşviklerden faydalanma durumlarını SGK üzerinden sorgulamak, bu ürünle artık mümkün.

Bu konuyu da kapsayan ve kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilenen kanun tasarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi. Bu çerçevede, geriye dönük teşviklerden faydalanabilmek için son tarih ise 31.05.2018 olarak belirlendi.

ACRON Bilişim olarak bu teşviklerden faydalanabilmeniz, hızlı ve kolay bir şekilde teşviklerin durumunu sorgulayabilmeniz için sistemsel olarak aşağıdaki başlıklar özelinde hizmet sunmaktayız;

  • Yasanın izin verdiği yıl olan 2011 yılına kadar olan teşviklerin sorgulanması. 6111’den faydalanma durumunun değerlendirilmesi. İlgili kişilerin ilgili dönemde 5510 üzerinden bildiriminin yapılıp yapılmaması durumuna göre farklılıkların bulunması.
  • Bulduğumuz bu farklılıklar için ek bildirim yapılabilmesi için, Excel dosyalarının hazırlanması. (Örnek ekranları ekte görebilirsiniz)
  • Sadece geçmiş değil, cari dönemde de kişinin ne kadar süreyle teşvikten faydalandığının ya da yeni giren kişilerin faydalanma durumlarının sorgulanarak sizlere bildirimi.
  • Bulunan kişilerin SAP üzerinde ilgili teşvikten faydalanması ve bordronun teşvikli hesaplanması için entegrasyon -toplu aktarım- gerçekleştirilmesi.
  • Tüm bu işlemlerin hem 6111 hem de 0687 için uygulanması.

Detaylı bilgi için acronhaberler@acron.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.